Podsumowanie projektu Akademia IT Sagitum

Wraz z końcem czerwca br. przeszkoliliśmy 390 osób w ramach unijnego projektu Akademia IT Sagitum.

Bezpłatne szkolenia w formie online kierowane są do osób w wieku powyżej 25 lat uczących się, pracujących lub zamieszkujących województwo podkarpackie, osób o niskich kwalifikacjach, niepełnosprawnych oraz posiadających Kartę Dużej Rodziny.

Celem prowadzonych szkoleń jest przekazanie solidnych podstaw i praktycznych umiejętności uczestnikom zainteresowanym tematyką automatyzacji i digitalizacji procesów biznesowych w firmach za pomocą nowoczesnych narzędzi IT. Każda osoba biorąca udział w spotkaniach, otrzymała dostęp do specjalnej platformy e-learningowej oraz materiałów szkoleniowych. Na zakończenie projektu kursanci wzięli udział w certyfikowanych egzaminach potwierdzających zdobytą wiedzę merytoryczną i praktyczną.

Do tej pory w ramach projektu Akademia IT Sagitum:

  • przeszkoliliśmy 390 osób w formie online.
  • zrealizowaliśmy 39 kursów (w 179 dni) zakończonych egzaminem.
  • sześciu trenerów podzieliło się swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem z zakresu: cyfrowej obsługi magazynów i zarządzania produkcją, rozwiązań BPS, usprawnienia pracy przedsiębiorstwa z systemami klasy ERP, wykorzystania narzędzi TIK.

Każdy z zapisanych uczestników miał możliwość rozwinięcia umiejętności cyfrowych w wybranym obszarze IT

Dzięki różnorodności tematycznej prowadzonych spotkań, zapisane osoby najchętniej brały udział między innymi w kursach:

  • WMS – systemy zarządzania i obsługi magazynu,
  • Systemy do zarządzania produkcją,
  • na temat funkcjonalności platformy Webcon BPS,
  • Podstawy wykorzystywania narzędzi TIK,
  • ERP – systemy do zarządzania przedsiębiorstwem.

 

Projekt AKADEMIA IT SAGITUM współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalny Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa: IX Jakość edukacji i kompetencji w regionie Działanie: 9.3 Podnoszenie kompetencji osób dorosłych w obszarze TIK i języków obcych.